Wonen in Hofpark, nabij de spoorweg

27 november '25

Bij de ontwikkeling van Hofpark is ook gekeken naar de ligging langs het spoor. Voor de woningen aan de spoorzijde (bouwnummers 67 t/m 108, zie hier de plattegrond) is uitgebreid onderzoek gedaan naar mogelijke overlast vanwege de spoorlijn. Dit is naast potentiĆ«le kopers goed willen informeren ook verplicht voor het verkrijgen van een vergunning om te bouwen.

image alt

Geen bijzonderheden gevonden

Uit de rapporten blijkt dat er geen bijzonderheden worden verwacht voor Hofpark. De woningen liggen ook verder van de spoorbaan dan op andere plekken in Houten-Zuid.

 

Trillinghinder is niet wettelijk geregeld, maar er bestaan wel richtlijnen voor. Bovendien verschilt de beleving per persoon en per moment van de dag of je het spoor ervaart. Toch willen we je graag informeren, zodat je een weloverwogen keuze kunt maken. 

 

Wat betreft geluid voldoen de woningen daarnaast ook aan het Besluit Bouwwerken Leefomgeving. Hofpark is dus een comfortabele woonomgeving, ook voor de woningen aan de spoorzijde. 

Meer nieuws lezen? Ga naar het nieuwsoverzicht
Vragen? Bekijk de veelgestelde vragen